14
Haz

KIŞ BAHÇESİ NEDİR?

     Kış bahçesi, modern hayatın getirdiği yoğunluk ve hız ile birlikte kış aylarının vazgeçilmezi haline gelmiş bir yapıdır, genellikle havanın soğuk ve çetin geçtiği dönemlerde doğadan uzak kalmamak adına yapılır. Kullanım amacı dış alanla iç içe olmadığı için kurulumu kolay ve hızlıdır. Maksadı bulunduğu bölümü ferah hale getirmek olduğu için tamamı cam ya da bir kısmı cam olarak kurulabilir. Evinize dekoratif bir hava katmasının yanı sıra günün stresinden kurtulmak, derin bir nefes almak için birebir olduğunun farkına varacaksınız.

Dış Mekan Kış Bahçesi

     Kış aylarında doğada ki her canlı kabuğuna çekilip kendini korumaya alır, zorlu hava şartları doğanın tadını çıkarmamıza engel olur. Ancak değerlendirebileceğimiz bir dış alanımız var ise kış bahçesi harika bir çözüm yoludur. İyi bir ısı yalıtımı, ufak dekoratif eşyalar ve doğru seçilen bitkilerle doğanın tüm güzelliklerine dört mevsim sahip olarak keyfini sürebilirsiniz.

Hazır Kış Bahçesi

     Hazır kış bahçeleri montaj hariç sizlerin belirlediği ölçülerde hazır olarak gelen bahçelerdir. Avrupa ülkelerinde daha çok tercih edilen bu sistem sadece dekor ile zaman harcamak isteyen doğa tutkunlarının tercihleri arasında yer alır.

Müstakil Kış Bahçesi

     Müstakil kış bahçeleri adından da anlaşılacağı üzere müstakil bir eviniz ve değerlendirebileceğiniz bir alanınız var ise vazgeçilmez olabilir. Bahçenizin ister bir kısmını ister tamamını inanılmaz bir keyif alanına dönüştürebilirsiniz. Dış alan ile tamamen bütünleşeceğiniz için tüm hayal gücünüzü burada kullanıp evinizi genişletebilirsiniz.

Balkon Kış Bahçesi

     Kış aylarında kullanabileceğimiz doğadan esintiler ile bir kahve içeceğimiz alanlardan biridir. Küçük alanları daha kullanışlı hale getirmek, dış alan ile iç alanı birleştirmek için kullanılır. İster kapanır açılır cam kullanıp yaz aylarında tekrar balkonunuza dönersiniz ister kapalı alanda olduğunuzu unutturacak bu alanda yaşamaya devam edersiniz. Karar sizin…