14
Haz

Balkon Tasarım Nedir?

Balkon Tasarım

     Balkonlar evimizin kısmen dış kısmında kalan alanlardır. Bu alanları doğru eşyalar ve dekoratif ürünler ile tekrar dizayn edersek eğer harika dinlenme alanları ortaya çıkabilir. Havaların soğuk olduğu dönemlerde de kullanmak için kapalı olarak dizayn edebilir ya da açık havanın tadını çıkarmak için katlanır pencereler kullanabilirsiniz seçim sizin…

Cam Balkon Tasarım

     Cam balkonlar tamamen dış alanı görmek isteyen fakat soğuk hava ile direk temas etmek istemeyenlerin ilk tercihidir. Balkon etrafı tamamen camlar ile kapatılır ve içi dizayn edilir. Cam balkonlar dizayn edilirken öncelik şıklık ve ferahlıktır. Depolanabilir alanları olan şık eşyalar seçebilir kendinize güzel zaman geçirebileceğiniz bir alan yaratırken, saklama alanlarınızdan feragat etmezsiniz.

Kapalı Balkon Tasarım

     Kapalı balkon evimizin dışa olan uzantısını tamamen eve dahil etmektir. Dış kısmı kapattığımız için içeride kalan kısımları ferah hale getirmemiz gerekir. Yerlere dekoratif halılar koyarak şık görüntü elde edebilir, kapalı olan kısımlara dekoratif ışıklandırmalar yapıp alanı olduğundan daha ferah gösterebilirsiniz.

Küçük Balkon Tasarım

     Alanımızın dar olduğu balkonlardır. Küçük balkon tasarımı yaparken önemli nokta alanı çok iyi kullanmak olacaktır. Geniş balkonlarda oturma alanları ve masa gibi objelerle mekanı süslerken küçük balkonlarda öyle bir imkanımız bulunmamaktadır. Puf ya da geniş minderler ile bu alanı şık gösterebilir otantik bir hava katmak için bitkiler ve duvar ışıklandırmaları kullanabilirsiniz.

Geniş Balkon Tasarımı

     Değerlendirebileceğiniz geniş bir alanınız var demektir. Geniş balkon tasarımı için tamamen hayal gücünüzü kullanabilir masa, sandalyeler ve minik bir şömine ile tamamen bir konfor alanı oluşturabilir, bitkiler ile balkonunuza renk katarak yaz ve kış aylarının keyfini sürebilirsiniz.

Yazlık Balkon Tasarım

     Yaz aylarının vazgeçilmezi yazlık balkon tasarımları. Peki yazlık balkon tasarımlarında karmaşaya kaçmadan nasıl bir tasarım yapabiliriz? Öncelikle yazlık balkon tasarımlarında bitkilerden uzak durmayın baş köşenizde olsunlar, onların etrafında şekillenerek oturma alanları belirleyin. Çünkü yaz ayları neşenin, doğanın, canlılığın mevsimidir renkleriyle dolsun balkonunuz size de keyfini sürmek kalsın.