Sütun Uygulaması

Yapıların, yapısal desteğe ya da yalnızca benzersiz bir çekiciliğe ihtiyacı olsun, sütunlar her zaman göreve hazırdır.İç Mimar Fatma Sapan ve 34 Metrekare İç Mimarlık Ekibi her projede baş döndüren ve en üst düzeyde kaldırım çekiciliği sağlayan, hem yük taşıyarak hem de dekoratif sütunlarla dış/ dekorasyon tasarımlarını yapmaktadır.

İç Mimarlık Ofisimiz/Mimarlık Ofisimiz; Geniş ürün ve tasarım yelpazemiz ile fiberglas sundurma sütunları başta olmak üzere alüminyum dış mekan sütunları da dahil olmak üzere çeşitli malzemelerde hem klasik hem de çağdaş tasarımların ortaya koyuyoruz.

Biraz daha rustik bir tasarıma mı ihtiyacınız var?

Mimarlık ofisimisin ahşap sundurma direk tasarımları dış mekanlar için basit bir şıklık getiriyor.

Konukların ya da müşterilerin ağırlanmasında veya sadece dışarıda oturup temiz havanın tadını çıkarma esnasında, ön sundurma sütunları ile yaptığımız tasarımlar sizleri memnun edecek ve evinizi güzelleştirecektir.

Yapısal olarak bakıldığında sütunlar; bir tavanın/çatının veya kirişin basınç yükünü bir zemine veya temellerine aktarmak için kullanılırlar. Bu sebeple sütunlar çelik, beton, taş, ahşap ve hatta cam elyafı içerebilen iyi basınç dayanımına sahip olan malzemelerden yapılmaları önemlidir. Günümüzde kalan antik Yunan tapınaklarına bakıldığında büyük ölçüde taştan yapıldıklarına bakıldığında sütunları popüler bir malzeme olmaya devam etmekte olduğu görülmektedir.

Antik çağlardan kalma anıtsal mimarinin yükselen sütunlarının tasarımları çok çeşitli boyutlarda yapılabilirler.

Sütun türlerine bakıldığında; beton sütunlar, taş sütunlara benzer görünür fakat tipik olarak daha ağırdır ve montajı daha zor olabilmektedir. Bunların; kalıp yapımını, genellikle betonun içine dökülebileceği istenen şekil ve boyutta dikey bir kalıp gerektirir. Fakat mimarlık ofisimisin yapmış olduğu bazı modern tasarımlar kolaylık sağlar. İç Mimar Fatma Sapan ve 34 Metrekare İç Mimarlık Ekibi ​​​​​nin, her birinin avantajlarını optimize etmek için ikisini de birleştirebilir.