Küpeşte Uygulaması

TASARIM DETAYLARI: KÜPEŞTE

Küpeşte ve tırabzanlar, yapılı çevremizin neredeyse her gün temas halinde olduğumuz, fakat verili kabul edebileceğimiz iki gerekli parçasıdır.Küpeşteler , insanların kenardan düşmesini engeleyerek yüksek bir yürüyüş yolunun veya merdivenlerin bir parçasıdır. İç Mimar Fatma Sapan ve 34 Metrekare Ekibi mimarlık ofisi uygun küpeşte tasarımlarınızı gerçekleştiriyoruz.

Küpeşteler bizlere bir merdiven yolu boyunca rehberlik ederek binalarımızda yukarı ya da aşağı ilerlerken kavramamız için ipuçları verir.

Mimarlık Ofisimiz, bu iki sıradan unsur, bir yapının tasarımını ve hissini muazzam bir şekilde tasarlamaktı dır. Bir tasarım öğesi olarak, küpeşte tasarım temasını birleştirmeye yardımcı olma ve beklenmedik bir zevk sağlama fırsatına iç mimarlık/mimarlık ofisimizde sahip olun.

Bu parçaların detayları ve de birbirleriyle olan ilişkileri, yapı yönetmeliği kapsamında yönlendirilen katı düzenlemelere sahiptir ve dikkatle hesaplanmalıdır.

Bunun yanında İç Mimar Fatma Sapan ve 34 Metrekare Ekibi  biraz yaratıcılık ve de tasarımla, bir yerde sihri, duyguları veya anıları yakalanmasını sağlıyor. Küpeşte malzemesi, daha pratik olarak, bazen algılanan bir korkuluğun iç dekorasyon sebebiyle tek tek parçaların tasarımından çok önemlidir. Örneğin, bir küpeşte okyanus kenarı mimarisi sayesinde sorunsuz bir şekilde harmanlanan ak tasarlanırken kendini manzaraya açıyor. Bu örnekte amaç, tasarım estetiğinden ödün vermeden merdiven ya da balkon gibi alanlarda geometrilerinin zorlu yapılarını ve de yapısal varyasyonlarını barındıracak bir küpeşte sisteminin tasarlanmasıdır. Eklenebilen ya da çıkarılabilen küpeşte halkalar, tüm derecelerde bükülme açıları sağlayarak tasalanma sürecinde kolaylık sağlar. Bu, korkuluk türevinin, ne kadar zorlu olursa olsun, kendisi içerisinde içsel mimariye göre biçimlendirmesine imkan verir.

Mimarlık Ofisimiz, yasal mevzuatlara uygun küpeşte tasarımları ile görselliği daha da vurgulamaktadır. Burada amaç, mimari tasarımın estetiğinden ödün vermeden merdiven/balkon gibi alanlarda geometrilerinin zorlu yapılarını ve de yapısal varyasyonlarını barındıracak birer küpeşte sistemini tasarlamaktır. Bizler için önemli olan güvenirli , sabitleme noktasının sağlanmasıdır. Küpeştelerde eklenebilen veya çıkarılabilen bu naylon halkalar, tüm derecelerde bükülme açıları sağlayarak bizlere kolaylık sağlar. Bu, küpeştenin,ne kadar zorlu olursa olsun kendisini içsel mimariye göre şekillenmesine izin verir.

Küpeştelerin tasarım içerisinde ki gücü, İç Mimar Fatma Sapan ve 34 Metrekare Ekibi onayı ile daha da vurgulanmaktadır.

Ortaklar arasında yalnızca yakın bir ilişkiden bahsetmiyoruz.

Tasarımla ilgili olarak, mimari ofisimiz kavramsal pazarlama için ekip çalışmasını da içererek hizmet veriyoruz.

Sonuç olarak, bizimle çalışarak yapı bileşenleri ticareti içinde benzersiz bir seçkin konuma sahip olacaksınız.