Kat Silmesi Uygulaması

Kat Silmesi binaların dış cephelerinde ve kat aralarında kullanılan genel dekabartma şeklindeki süslemelerdir.

İç Mimar Fatma Sapan ve 34 Metrekare İç Mimarlık Ekibi, levhaların ebatlanarak ve de farklı ölçülerde birbirleri ile kompakt hale getirilmesiyle elde edilen kat silmesi ürünleri ile tasarımları yapmaktadır. Kat silmesi uygulamaları, bina dış cephelerinde kat aralarında kullanılarak kabartma efekti ile vurgulanan, katları birbirinden ayırarak konutlara estetik değer katan dekoratif yapı elemanları olarak tercih edilmektedirler.

Çekirdek malzemesi EPS olan kat silmesi uygulamaları alternatif malzemelere bakıldığında daha ekonomik olması ile birlikte hızlı işlenebilmekte ve konutlara şıklık katmaktadır.

Isı yalıtım sektörlerinde yapılan kaliteli uygulamalar sayesinde tasarım liderliğini koruyan mimarlık ofisimiz, ısı yalıtım uygulamaları dışında müşterilerine sağlamış olduğu ek hizmetlerle de çevresine şıklık katmaktadır. Güçlü tedarikçi ağı sayesinde geniş bir yelpazede ek uygulama hizmeti veren mimarlık ofisimiz, yenilikçi kimliğiyle dünya ve Türkiye’deki en son trendleri takip ederek müşterilerine özel tasarım seçeneklerini sunmaktadır.

Yapıların dış cepheleri, balkon, bahçe, teras vb farklı alanlarda uygulanabilen kat silmeleri uygulamaları girintili, çıkıntıları görünümleri ile özel bir kullanım ve tasarım imkanı sunmaktadır. Yapıların tamamında değil sadece bir bölümünde kullanılan kat silmeleri dekoratif ve mimarlık ofisimizde tasarım stillerine uygun olarak şekillenmektedir.

EPS ve XPS strafordan üretilen kat silmeleri in uygulamaları günümüzde oldukça rağbet görürken; iklim şartlarına karşı yüksek dayanıklılığı sayesinde dış cephe dekorasyonlarında güvenle tasarlanmaktadır. İhtiyaç duyulan boyutlarda kesilerek uygulanabilen bu uygualamalar;pencere ve kapı kenarları gibi binaların pek çok bölümünde özel bir tasarımla iç dekorasyon oluşturabileceğiniz kat silmeleri ısı ve enerji yalıtımı da sağlamaktadır.