Ferforje Uygulaması

Ferforje, hem işlevsel hem de dekoratif olarak güçlü ve dayanıklı bir malzemedir. Bina korkuluklarını süsleyen ve de eşsiz mimari detay özelliği katan ferforje malzeme sapları, meşe yaprak ve çiçekleri özellikleri ile dikkat çekerek İç Mimar Fatma Sapan ve 34 Metrekare Ekibinin tasarımlarıyla daha da şık durmaktadır.

Kelime dövme “işe” anlamına gelen bu malzeme, düşük karbon içeriği sayesinde dövülebilir bir tür metaldir. Aletlerle işlenmiş ve de dekoratif tasarımlara dönüştürülmüş olan bu malzeme güçlü, dayanıklı ve oldukça ağır hizmet malzemesidir.

Bileşiminden dolayı ferforje malzemeler diğer demir türlerine göre çok yavaş paslanır.

Kelime dövme “işe” anlamına gelir. Düşük karbon içeriği nedeniyle dövülebilir bir metaldir. Aletlerle işlenmiş ve dekoratif tasarımlara dönüştürülmüş, güçlü, dayanıklı, ağır hizmet malzemesi mimarlık ofisi ​miz tarafından çoğunlukla tasarım süreçlerin çe dahiledilmektedir.

Bileşiminden dolayı ferforje diğer demire göre çok yavaş paslanır. Paslanma eğilimini azaltmak için genellikle bir toz kaplama kullanılır.

Mimarlı ofisimiz iç dekorasyon içerisinde de kullandığı bu malzemeler için farklı tasarımlar yapmaktadır.

Ek olarak bu malzemelerin, hava koşullarını geciktirmek için boya, keten tohumu yağı veya balmumu uygulanabilen bu malzemenin kullanım alanı geniştir.

Ferforje malzemesi dökme demir ya da çelikle aynı türev değildir. Demir ve cüruftan formüle edilen bu malzeme birçok nedenle ısıtılabilir ve yeniden ısıtılabilir ek şekillenebilir. Çok yumuşak ve bir demirci tarafından elle farklı şekillerde tasarlanan bu ürün kolay dekorasyon tasarım imkanı sunar .

Ferforje malzemelerin;çitlere, mobilyalara ve de mimari elemanlara uygun sevimli karmaşık tasarımlara dönüştürülebilir olması mimarlık ofisimisin mukavemeti yüksek olan bu malzeme nedeniyle yapısal amaçlar için de kullanılmaktadır. Müşterilerin İhtiyaçlarına bağlı olarak çeşitli amaçlarla kullanılabilen bu ürün Ferforje içindeki dekoratif tasarımlar,sayesinde zevklere veya projelere bağlı olarak basit ya da ayrıntılı bir şekil alabilir.

Birincil dekoratif tasarım kullanım alanlarından bazıları

  • Çitler ve küpeşteler
  • İğler, rozetler, mızraklar
  • Bahçe mobilyası