Yapı – Cephe Tasarımı

Bir yapının cephesi genellikle herhangi bir inşa edilmiş alanın dış cephelerinde ve özellikle de ön cepheye atıfta bulunur.Konutların kentsel dokuda önemli bir rol oynaması nedeniyle, mimarlık ofisimiz, yapı-cephe tasarım modelinin binanın iç kişiliğini ve karakterini yansımasını oldukça önemli görmektedir.

Yapı-cephe tasarımı ya da cephe desenleri oluşturmak, ancak bir Mimar / İç mimar için oldukça ilginç olsa da, inşa edilmiş olan çevrenin hayata geçirilmesi amacı en önemli süreçtir.

Bir konut evin ya da diğer alanlar için mükemmel yapıcephe tasarımını/ desenini seçmek çok önemliyken, cephe tasarımları için doğru malzeme ve de tekniklerinin seçilmesi de aynı derecede önemlidir. Çünkü yapıcephe dış çevreye bağlanan şeydir.İşlek bir cadde veya trafikle kaplı ana yol olabilir.

Konutlara ve alanlara şık bir görünüm verecek malzemelerin kullanmanın zaman zaman acımasız ve modern yönü çok popüler hale gelirken, malzemelerin özelliklerinin anlaşılması gerekiyor.

Fatma Sapan ve 34 Metrekare İç Mimarlık ekibi inkar edilemez derecede şık ve modern görünen tasarımlarının yanında aynı zamanda binanın enerji tüketimine ve ısıtılmış iç mekanlara katkıda bulunur.

Piyasada mimari, dekorasyon gibi; yalıtımlı, temperli, lekeli, renkli camlardan çok sayıda malzeme çeşiti mevcuttur.

Bununla yanında, mimarlık ofisimiz tarafından, dış cephe tasarımını mı yoksa evin fiziksel koşullarını mı iyileştirmek için kullanıldığını anlaması önemlidir.

Fatma Sapan ve 34 Metrekare İç Mimarlık ekibi , en iddialı yapı-tasarım hedeflerini karşılarken müşterilerine maksimum konfor sunan tasarım bileşenleri ile sonuçlanan yüksek performanslı sürdürülebilir bina yapı tasarımlarını geliştirir. Bina yapısı/cephelerini mimar ve mimarlarımız tasarlarken ayrıca amacımız;enerji tüketimini azaltmak amacıyla aynı zamanda da projelerin mimari ve de estetik gereksinimlerini karşılamaya çalışır.